top of page

Wtryskarki, wytłaczarki, granulaty - targi PLASTPOL 2022 już na wiosnę

chem-trend-news.jpg

Jedna z najważniejszych europejskich imprez poświęconych branży przetwórczej wraca w tradycyjnym, majowym terminie (24-27 maja br.) do Targów Kielce. XXVI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL jak co roku skupią w sobie najnowsze zdobycze technologii i najciekawsze oferty rynkowe.

Tworzywa sztuczne okazały się być cichym bohaterem pandemii. Jeszcze w 2019 roku przewidywano, że ludzkość przerzuci się na produkty stworzone z papieru, szkła i tekstyliów. Tymczasem obecnie dla wszystkich oczywistym jest, że tworzywa sztuczne są jedynym materiałem nadającym się do tworzenia na masową skalę tanich, lekkich i co najważniejsze sterylnych opakowań i produktów pierwszej potrzeby. To w jednoznaczny sposób wpłynęło między innymi na zmianę postrzegania plastiku przez opinię publiczną.


Kieleckie Targi PLASTPOL już od ćwierć wieku są centralnym punktem spotkań biznesu i dialogu krajowych i światowych koncernów sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Europie Środkowo-Wschodniej. W halach Targów Kielce zaprezentowane zostaną najnowsze maszyny i rozwiązania techniczne wiodących koncernów branżowych. Wiele z nich do dnia targów trzymane jest w ścisłej tajemnicy handlowej. Wystawią się firmy z Europy, m. in. z Portugalii, Niemiec czy Szwajcarii, ale też potentaci spoza starego kontynentu, w tym z Kataru i Iranu.


PLASTPOL to nie tylko maszyny i oferty zakupowe, ale także spotkania, seminaria, kursy, a co za tym idzie możliwość spotkania się twarzą w twarz i wymiana doświadczeń na polu biznesowym i zawodowym z ekspertami z całego świata. Taki i w tym roku na uczestników czekają seminaria PLASTECH-INFO przygotowane przez portal Tworzywa.pl, podejmujące temat rozwoju technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz spotkania biznesowe, w tym rozpoczynająca wydarzenie, coroczna konferencja prasowa przygotowana przez stowarzyszenie PlasticsEurope Polska. Przy okazji targów organizatorzy przygotowali także serie szkoleń i prezentacji podejmujących szeroko pojętą tematykę branży tworzyw sztucznych.


PLASTPOL okazją do rywalizacji


Towarzyszący targom PLASTPOL konkurs OMNIPLAST, popularyzujący wiedzę dotyczącą tworzyw

sztucznych i technologii ich przetwórstwa wraca na Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL. Konkurs skierowany jest do wszystkich firm będących wystawcami 26. edycjiMiędzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych odbywających się 24-27 V 2022 r. Trzej najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody o łącznej wartości 12 tys. zł.


Przy okazji tegorocznej edycji PLASTPOLU rozdane zostaną też Medale Targów Kielce. Jury składające się ze specjalistów i znawców branży wybierze najlepszy produkt, ale nagrody i wyróżnienia przyznane zostaną także za najlepsze stoisko i sposób prezentacji. Wręczenie odbędzie się podczas uroczystej gali Platinum Plast.


Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia: https://www.targikielce.pl/plastpol

POLECAMY

Grudzień 2021

Grudzień 2021

Listopad 2021

Listopad 2021

Październik 2021

Październik 2021
bottom of page