top of page

Tworzywa lowPCF firmy BASF w portfolio Albis

chem-trend-news.jpg

Albis rozszerzył swoje kompleksowe portfolio zrównoważonych rozwiązań o tworzywa konstrukcyjne z nowego portfolio produktów lowPCF (low Product Carbon Footprint) firmy BASF.

Są to materiały, których właściwości fizyczne i chemiczne są identyczne z wypróbowanymi rozwiązaniami opartymi na surowcach kopalnych, ale jednocześnie mają co najmniej o 30 procent niższy ślad CO2 i działają jako rozwiązania typu drop-in. W ramach bliskiej współpracy między wieloletnimi partnerami, BASF zaprezentował niedawno nowe portfolio w ramach cyklu webinariów organizowanych przez ALBIS na temat aktualnych materiałów zrównoważonych - „Walk on the green side of life".


Ślad węglowy produktów LowPCF Ultramid A, Ultramid B, Ultradur i Ultraform jest zredukowany o co najmniej 30 procent, dzięki zastosowaniu biometanu lub bionafty zastępujących surowce kopalne na początku łańcucha wartości i przypisanych do produktów za pomocą certyfikowanego podejścia bilansu masowego. Ponadto w produkcji wykorzystywana jest energia elektryczna ze źródeł odnawialnych w tych zakładach BASF, w których jest ona dostępna. Firma BASF pracuje obecnie nad dalszymi środkami ograniczającymi emisję, aby w przyszłości jeszcze bardziej poprawić ślad węglowy oferowanych rozwiązań materiałowych.


Portfolio LowPCF nadaje się jako alternatywa oszczędzająca zasoby naturalne we wszystkich obszarach zastosowań ich kopalnych odpowiedników, ponieważ właściwości chemiczne i fizyczne produktów pozostają niezmienione. Stosowane surowce odnawialne są certyfikowane jako zrównoważone surowce zgodnie z uznanymi międzynarodowymi standardami REDcert2 i ISCC PLUS (Ultraform).


- Odpowiedzialna produkcja tworzyw sztucznych przyczynia się do kształtowania bardziej zrównoważonej przyszłości, wspólnie z naszymi klientami i partnerami. Nasze portfolio LowPCF wkracza na scenę jako jedno z kluczowych działań BASF mających na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości - mówi Wiebke Speckels, Sustainability Manager Industrial, Performance Materials Europe w BASF. - Cieszymy się, że te zrównoważone alternatywy docierają do jeszcze większej liczby firm dzięki naszemu zaufanemu partnerowi ALBIS.


- Dzięki LowPCF, BASF wyraźnie pokazuje, że zrównoważona przyszłość zaczyna się na poziomie produktu - mówi Tony Harrison, Senior Director Technical Service & Application Development. - Materiały te są cennym dodatkiem do naszego portfolio i wzmacniają nasze możliwości w zakresie wspierania klientów w ich podróży w kierunku bardziej zrównoważonych zastosowań.

POLECAMY

Grudzień 2021

Grudzień 2021

Listopad 2021

Listopad 2021

Październik 2021

Październik 2021
bottom of page