top of page

Premiera wtryskarek elektrycznych serii „eQ”

chem-trend-news.jpg

Ferromatik Milacron, jako wiodąca marka w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, ogłosiła na targach Fakuma 2021 nowe zastosowanie w pełni elektrycznej wtryskarki Milacron serii „eQ”.

Wśród wielu innowacji na stoisku, zaprezentowano nową 150-tonową wtryskarkę Milacron serii „eQ” z  aplikacją 24-gniazdowej nakrętki, formowanej z  HDPE z  czasem cyklu 2,7 s. Uczestnicy targów Fakuma byli pierwszymi, którzy mogli zobaczyć niektóre z funkcji ułatwiających obsługę premierowej maszyny.


Seria „eQ” to nowa, w pełni elektryczna wtryskarka firmy Milacron i jako następca serii Ferromatik Elektron, świętuje ona swoją światową premierę. Obecnie dostępne są maszyny od 500 do 4500 kN, a z czasem pojawią się większe. Jest to wysoce precyzyjna wtryskarka elektryczna, która łączy w sobie najwyższą dokładność i wyjątkową niezawodność we  wszystkich procesach produkcji. Posiada zoptymalizowane zużycie energii dzięki systemowi odzyskiwania energii, który magazynuje energię podczas hamowania silnika i pozwala na zmniejszenie naprężeń podczas plastyfikacji nawet o 70%. Maszyna obsługuje poza tym dodatkowe specjalistyczne procesy, takie jak formowanie cienkościenne i formowanie wielokomponentowe.


Kolejną wtryskarką, którą mogli zobaczyć odwiedzający targi Fakuma 2021 na stoisku Milacron była w pełni hydrauliczna, wielokomponentowa maszyna serii „Q” 150 o  napędzie serwo, która doposażona została w innowacyjny system adaptacji wtryskarki w znaną już od lat technologię Monosandwich. System ten pozwala doposażyć dowolną wtryskarkę 1-komponentową w  drugi agregat, uzyskując przy tym możliwości produkcyjne w technologii sandwich. 


Prezentowana wtryskarka wytwarzała dwukomponentowy produkt z branży zabawkarskiej.


Milacron Ferromatik Polska, JERA-TECH 

ul. Różana 11, Zamość k. Bydgoszczy, 89-200 Szubin 

tel. kom.: 538 405 501 

biuro@jera-tech.pl, www.jera-tech.p

POLECAMY

Grudzień 2021

Grudzień 2021

Listopad 2021

Listopad 2021

Październik 2021

Październik 2021
bottom of page