News

Zapraszamy Was do lektury działu News, gdzie znajdziecie informacje na temat nowości rynkowych z zakresu szeroko rozumianego przetwórstwa tworzyw sztucznych. Publikowane w tym dziale informacje dotyczą zarówno tworzyw sztucznych, jak i różnych dodatków do tworzyw sztucznych, barwników, pigmentów czy wszelakich maszyn znajdujących zastosowanie w przetwórstwie tworzyw sztucznych, w tym wtryskarek, wytłaczarek itd. czy urządzeń peryferyjnych, robotów, produktów przeznaczonych do narzędziowni, jak np. gorących kanałów, czy wszelakiego oprogramowania znajdującego zastosowanie w przetwórstwie tworzyw sztucznych. A także wiele innych ciekawych informacji. Zapraszamy do lektury.

Profesjonalna diagnoza za pomocą profiTEMP TM

Nowe urządzenie diagnostyczne profiTEMP TM zostało specjalnie zaprojektowane do wstępnego podgrzewania (PreHeating) oraz wygrzewania i sprawdzania podłączeń GK.

Arburg na targach Plastpol: Nacisk na cyfryzację i automatyzację

Frma Arburg na targach Plastpol 2022 w Kielcach zaprezentuje całe spektrum nowoczesnej produkcji formowania wtryskowego.

LANXESS rozszerza ofertę kompozytów Tepex flowcore

Za sprawą marki Tepex koncern LANXESS jest jednym z czołowych producentów kompozytów termoplastycznych wzmacnianych włóknami przeznaczonych do produkcji lekkich i wysoce odpornych mechanicznie elementów konstrukcyjnych.

BASF zwiększy europejską produkcję heksametylenodiaminy i PA 6.6

Firma BASF podjęła decyzję o budowie nowej fabryki heksametylenodiaminy (HMD) w Chalampé we Francji. Nowy zakład ma zwiększyć roczną zdolność produkcyjną HMD firmy BASF do 260 000 ton metrycznych.

Eastman zainwestuje do 1 mld dolarów

Eastman zainwestuje do 1 mld dolarów w budowę największego na świecie zakładu recyklingu molekularnego tworzyw sztucznych we Francji

„Tworzywa sztuczne w obiegu zamkniętym” – druga edycja raportu Plastics Europe już dostępna

Plastics Europe, europejskie stowarzyszenie producentów tworzyw sztucznych, opublikowało raport „Tworzywa sztuczne w obiegu zamkniętym – analiza sytuacji w Europie”, który zawiera szczegółową analizę obiegu tworzyw sztucznych uwzględniającą produkcję, przetwórstwo, konsumpcję, gospodarkę odpadami, recykling oraz wykorzystanie recyklatów w Europie w 2020 r

Synthos rozszerza współpracę z Tyre Recycling Solutions (TRS)

Zainteresowanie surowcami pochodzącymi z recyklingu znacznie się zwiększyło w rezultacie wojny w Ukrainie oraz w obliczu nadchodzących regulacji dotyczących Ekoprojektowania w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.

Producenci opakowań – długi jeszcze niskie, ale presja coraz większa

Polska jest ważnym producentem opakowań, a branża od lat utrzymywała niskie zadłużenie w stosunku do wielkości swojego sektora.

Dopak zaprasza na PLASTPOL

Firma Dopak – dystrybutor maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych będzie obecny na targach PLASPOL już po raz 26.

NX CAD Surface Modeling > Tony wiedzy w dwóch tomach

W kwietniu miała miejsce premiera publikacji technicznej poświęconej komputerowym systemom wspomagającym projektowanie i wytwarzanie – w tym konkretnym przypadku będzie to podręcznik do modelowania powierzchniowego w NX CAD, autorstwa Marcina Antosiewicza, w ramach serii wydawniczej „CAMdivision Library”.

Laser do czyszczenia powierzchni w ofercie Technigo

Oczyszczanie laserowe to technika, która wciąż zyskuje na popularności. Dzięki właściwościom pozwalającym na usunięcie nie tylko rdzy, ale także oleju, farby, tlenków i innych zabrudzeń, staje się najlepszym wyborem w procesie oczyszczania powierzchniowego metali.

Plastics Europe popiera płynące z nowego raportu wnioski

Plastics Europe popiera płynące z nowego raportu wnioski o konieczności przyspieszenia systemowych zmian w kierunku cyrkularności i zeroemisyjności

Polecamy

Grudzień 2021

okladka-10-2021.jpg

Listopad 2021

okladka-10-2021.jpg

Październik 2021

okladka-10-2021.jpg