top of page

News

Zapraszamy Was do lektury działu News, gdzie znajdziecie informacje na temat nowości rynkowych z zakresu szeroko rozumianego przetwórstwa tworzyw sztucznych. Publikowane w tym dziale informacje dotyczą zarówno tworzyw sztucznych, jak i różnych dodatków do tworzyw sztucznych, barwników, pigmentów czy wszelakich maszyn znajdujących zastosowanie w przetwórstwie tworzyw sztucznych, w tym wtryskarek, wytłaczarek itd. czy urządzeń peryferyjnych, robotów, produktów przeznaczonych do narzędziowni, jak np. gorących kanałów, czy wszelakiego oprogramowania znajdującego zastosowanie w przetwórstwie tworzyw sztucznych. A także wiele innych ciekawych informacji. Zapraszamy do lektury.

Skrócenie czasu suchego cyklu o około 10%

Im lepszy przebieg ruchu, tym wyższa wydajność. W ramach iQ motion control ENGEL opracował system asystencki, który automatycznie optymalizuje fazy przyspieszenia, a tym samym umożliwia szybszy ruch.

Transformacja oparta na faktach

Przyspieszenie tempa zmian jest kluczowe dla transformacji przemysłu tworzyw sztucznych w dążeniu do cyrkularności i zeroemisyjności.

AMI prognozuje spadek popytu na tworzywa sztuczne w Europie

AMI Consulting opracowało raport dotyczący europejskiego przemysłu tworzyw w 2022 i do 2027 roku.

30 lat BASF w Polsce: „Sztuka Innowacji”

2022 rok jest dla BASF Polska rokiem wyjątkowym. Firma świętuje 30 lat obecności na polskim rynku. 23 listopada br. w Elektrowni Powiśle w Warszawie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana z okazji tej celebracji.

Targi K’2022 – po raz kolejny spełniły oczekiwania branży

Radość branży tworzyw sztucznych i gumy z tego, że wreszcie po trzech latach znów jej przedstawiciele mogą osobiście wymieniać poglądy, charakteryzowała targi K’2022 w Düsseldorfie i zapewniła doskonały nastrój wśród 3.037 wystawców.

Tadeusz Nowicki nowym wiceprezesem EuPC

Tadeusz Nowicki został powołany na stanowisko wiceprezesa Europejskiego Stowarzyszenia Przetwórców Tworzyw Sztucznych w trakcie posiedzenia odpowiednika rady nadzorczej organizacji (Steering Committee), które miało miejsce 10 listopada br. w Brukseli, na wniosek jej nowego prezesa – Benoit Hennaut, CEO
Polyvia.

Kędzierzyńska spółka Grupy Azoty oficjalnie uruchomiła Centrum Badawczo-Rozwojowe

W Kędzierzynie-Koźlu działalność oficjalnie rozpoczęło Centrum Badawczo-Rozwojowe Grupy Azoty ZAK. Inwestycja o wartości 39 mln zł w znaczący sposób wzmocni potencjał badawczo-rozwojowy spółki, jak również całej Grupy Azoty.

Targi PLASTPOL nadzieją na odbudowanie przerwanych łańcuchów dostaw

Firmy z całego świata szukają nowych łańcuchów dostaw i rynków zbytu. Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Grumy PLASTPOL w Targach Kielce wychodzą naprzeciw oczekiwaniom producentów, dystrybutorów i kontrahentów branży przetwórczej.

Nowy, biały masterbacz firmy Tosaf bez TiO2

Na targch K2022 w Düsseldorfie, Tosaf zaprezentował serię nowych białych masterbaczy o wysokich właściwościach pod względem stopnia białości, intensywności koloru i siły krycia, które nie zawierają dwutlenku tytanu

Nowa powłoka BALINIT MAYURA od Oerlikon Balzers

Oerlikon Balzers, dostawca wyprzedzających rozwiązań powierzchniowych, przedstawia BALINIT MAYURA, powłokę węglową przeznaczoną do obróbki i formowania materiałów niezależnych.

Polimery Police będą produkowały Gryfilen

Gryfilen to nazwa handlowa polipropylenu, który będzie produkowany przez Grupę Azoty Polyolefins S.A.

Zdobądź prawo jazdy na wtryskarkę

Firma Dopak – dostawca maszyn i usług dla przetwórstwa tworzyw sztucznych rozszerza swoją ofertę o
licencjonowany kurs technologiczny – prawo jazdy na wtryskarkę.

Polecamy

Grudzień 2021

okladka-10-2021.jpg

Listopad 2021

okladka-10-2021.jpg

Październik 2021

okladka-10-2021.jpg
bottom of page