top of page

News

Zapraszamy Was do lektury działu News, gdzie znajdziecie informacje na temat nowości rynkowych z zakresu szeroko rozumianego przetwórstwa tworzyw sztucznych. Publikowane w tym dziale informacje dotyczą zarówno tworzyw sztucznych, jak i różnych dodatków do tworzyw sztucznych, barwników, pigmentów czy wszelakich maszyn znajdujących zastosowanie w przetwórstwie tworzyw sztucznych, w tym wtryskarek, wytłaczarek itd. czy urządzeń peryferyjnych, robotów, produktów przeznaczonych do narzędziowni, jak np. gorących kanałów, czy wszelakiego oprogramowania znajdującego zastosowanie w przetwórstwie tworzyw sztucznych. A także wiele innych ciekawych informacji. Zapraszamy do lektury.

Weź udział w BSH Supplier Day

Zapraszamy dostawców materiałów produkcyjnych na dzień otwarty w BSH. Już 27 czerwca chcemy spotkać się z Wami podczas Supplier Day w Łodzi w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 10.00.

Grupa Azoty Polyolefins wybrała dystrybutorów Gryfilenu w Europie

Grupa Azoty Polyolefins – spółka celowa realizująca inwestycję Polimery Police – wyłoniła dystrybutorów dla swojego nowego produktu – polipropylenu pod nazwą Gryfilen. W Polsce produkt będzie dystrybuowany przez spółkę Grupa Azoty Compounding.

LANXESS znacząco zwiększa sprzedaż i zyski w roku fiskalnym 2022

W środowisku charakteryzującym się wieloma wstrząsami, LANXESS pomyślnie zamknął rok fiskalny 2022 ze znacznym wzrostem sprzedaży i zysków.

Szacunkowe wyniki finansowe Grupy Azoty

Grupa Kapitałowa Grupa Azoty publikuje szacunkowe wyniki finansowe za IV kwartał oraz za cały 2022 rok

Od starego do nowego: igus sprawia, że recykling prowadników jest jeszcze łatwiejszy

Od 2019 firma igus wykorzystuje swój program recyklingu "eko-prowadnik", aby dać starym prowadnikom nowe życie.

Buty sportowe marki On uzyskane przy wykorzystaniu emisji CO2 we współpracy z LanzaTech, Borealis i Technip Energies

Szwajcarska marka sportowa On zaprezentowała pierwszy but uzyskany dzięki wykorzystaniu emisji dwutlenku węgla o nazwie Cloudprime.

Tworzywa lowPCF firmy BASF w portfolio Albis

Albis rozszerzył swoje kompleksowe portfolio zrównoważonych rozwiązań o tworzywa konstrukcyjne z nowego portfolio produktów lowPCF (low Product Carbon Footprint) firmy BASF.

Nowe funkcje w SOLIDWORKS 2024

3DEXPERIENCE World 2023, czyli wielkie spotkanie społeczności związanej z Dassault Systèmes dobiegło już końca. Jednymi z najciekawszych momentów tego wydarzenia były zapowiedzi nowych funkcji w SOLIDWORKS 2024, podane w zabawny sposób za pomocą parodii filmów z serii Indiana Jones.

Skrócenie czasu suchego cyklu o około 10%

Im lepszy przebieg ruchu, tym wyższa wydajność. W ramach iQ motion control ENGEL opracował system asystencki, który automatycznie optymalizuje fazy przyspieszenia, a tym samym umożliwia szybszy ruch.

Transformacja oparta na faktach

Przyspieszenie tempa zmian jest kluczowe dla transformacji przemysłu tworzyw sztucznych w dążeniu do cyrkularności i zeroemisyjności.

AMI prognozuje spadek popytu na tworzywa sztuczne w Europie

AMI Consulting opracowało raport dotyczący europejskiego przemysłu tworzyw w 2022 i do 2027 roku.

30 lat BASF w Polsce: „Sztuka Innowacji”

2022 rok jest dla BASF Polska rokiem wyjątkowym. Firma świętuje 30 lat obecności na polskim rynku. 23 listopada br. w Elektrowni Powiśle w Warszawie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana z okazji tej celebracji.

Polecamy

Grudzień 2021

okladka-10-2021.jpg

Listopad 2021

okladka-10-2021.jpg

Październik 2021

okladka-10-2021.jpg
bottom of page