Wydarzenia

TARGI LABELEXPO


ZAPRASZAMY NA TARGI LABELEXPO DO BRUKSELI 25 DO 28 WRZEŚNIA


ACE Electrostatic, włoska firma specjalizująca się w rozwiązaniach statycznych i antystatycznych oraz systemach czyszczenia wstęgi i arkuszy, reprezentowana w Polsce przez Technograph, zaprezentuje swoje urządzenia z powodzeniem wykorzystywane w procesie produkcji etykiet techniką fleksograficzną oraz cyfrową. ACE Electrostatic będzie obecne na Labelexpo w Brukseli na stoisku 11 C18, gdzie z przyjemnością spotkamy się z Państwem. Podczas targów zaprezentujemy sprawdzony system bezkontaktowego czyszczenia wstęgi DM 1000 wykorzystywany zarówno w druku tradycyjnym jak i cyfrowym oraz system kontaktowy AR700. Niezawodne listwy antystatyczne w wersji BB Iondual znane już europejskim i polskim drukarniom, będą prezentowane razem z systemem monitoringu Inline – Stat.

Oto kilka szczegółów:


System bezkontaktowego czyszczenia wstęgi DM1000DG


Najnowszym rozwiązaniem w obszarze systemów czyszczenia wstęgi jest model przeznaczony dla maszyn drukujących etykiety cyfrowo oraz innymi technikami „tradycyjnymi”. Najistotniejsze walory tego produktu to wysoka wydajność, ergonomia i łatwość użytkowania.


Urządzenie serii DM1000DG dedykowany do wąskiej wstęgi wyposażony jest w specjalną, niezależną od odwijaka ramę do montażu odpowiednią do każdego modelu maszyny drukującej. System wyposażony jest w 100% bezkontaktową głowicę czyszczącą HC11, innowacyjny zespół filtrujący SPB70 i bipolarną listwę antystatyczną 24V. Zalety to: wysoka efektywność, zdolność do usuwania zanieczyszczeń mniejszych niż 1 mikron, brak limitu prędkości, system filtrujący samoczyszczący, zautomatyzowana obsługa razem z maszyną drukującą.


Ta sama głowica czyszcząca wyposażona w 24V listę antystatyczną, połączoną z zespołem filtrującym SPB60, stała się najbardziej efektywnym rozwiązaniem dla wysokojakościowego fleksograficznego druku etykiet.

System kontaktowego czyszczenia AR700


Warto podkreślić kompaktową budowę i ergonomię modelu AR 700, który w przeciwieństwie do rozwiązań konkurencyjnych, nie korzysta z jednostronnego otwierania bocznego. Uproszczone rozwiązanie przewlekania wstęgi zapewnia automatyczne podnoszenie wałków. Instalacja umożliwia zastosowanie zarówno w nowych jak i pracujących urządzeniach, a wyposażona w niezależny stojak z regulowaną wysokością, zezwala na zamontowanie systemu poza maszyną. Pneumatyczny regulowany docisk wałków elastomerowych zapewnia stały kontakt z czyszczonym, nawet bardzo cienkim materiałem. Wymiana wałków adhezyjnych (część konsumpcyjna) nie stwarza trudności dzięki zastosowanemu rozwiązaniu do wysuwania na bok.

Monitoring INLINE - STAT


ACE zaprezentuje kolejną nowość, integralny i inteligentny system kontrolujący ustawienia listwy antystatycznej. To zapewnia automatyczne utrzymywanie poziomu mocy odpowiedniego do eliminacji ładunków elektrostatycznych na całej powierzchni materiału, w zależności od pomiarów jego pola przeprowadzonego w trakcie produkcji. Inline - Stat to monitoring, który może współpracować z jedną lub kilkoma listwami BB Iondual. Są to listwy bipolarne, zasilane prądem stałym 24V, eliminujące ładunki w odległości do 500mm od materiału! Każda listwy podłączona do systemu monitorowania wyposażona jest w czujnik wykrywający ilość i jakość pola elektrostatycznego obecnego na danym materiale, czyli rozpoznaje również czy ładunki są dodatnie czy ujemne. Na tej podstawie moc jonizacji zostaje zwiększona w obszarze ładunków dodatnich lub ujemnych tak, aby w 100% je zneutralizować na wstędze.


System Inline - Stat Monitoring może obsługiwać pojedynczą lub kilka listew BB Iondual, wszystko za pomocą sterownika, który może być podpięty pod panel głównej maszyny. System ostrzega operatora o utracie efektywności jonizacji lub błędzie, pozwalając na dokonanie stosownych regulacji. Urządzenie może być również diagnozowane on-line w wypadku podpięcia do sieci w miejscu instalacji.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SPOTKANIA PODCZAS LABELEXPO!

Kontakt:

Magdalena Zaczkiewicz +48 535 768 600
Konrad Starościk +48 535 461 500
Piotr Mrożek +48 535 463 500
Sławomir Marć +48 575 463 500