Wydarzenia

Notowania cenowe - Czerwiec 2021

ABS
Notowania ABS spadły w  czerwcu o  209  EUR/T, po pięciu miesiącach kolejnych wzrostów, stabilizując się w przedziale 2171-2271 EUR/T DDP.

[...]

Zielone Światło dla targów

W światowym Dniu Targów 2 czerwca rząd ogłosił decyzję o odmrożeniu branży targowej, która jak zapowiadają organizatorzy wystaw, faktycznie ma szansę ruszyć we wrześniu. O znaczeniu targów dla gospodarki rozmawiali szefowie największych ośrodków targowych w Polsce , samorządowcy, biznesmeni i, przedstawiciele świata kultury podczas konferencji online - Zielone Światło dla branży - Back to Business.

[...]

Chem-Trend prezentuje system powłok do preform PCS

Chem-Trend prezentuje system powłok do preform PCS (Preform Coating System) umożliwiający ulepszoną obsługę preform PET.

•    Precyzyjne natryskiwanie powłok bezpośrednio po procesie formowania wtryskowego zapewniające najwyższe bezpieczeństwo i wydajność
•    Projekt opracowany przez Bonino Group we współpracy z Chem-Trend i Steidle
•    PCS gwarantuje równomierną i bezpieczną powłokę przy użyciu środka Lusin® Lub O 32 F firmy Chem-Trend

[...]

Shaping Tomorrow with Taiwan Plastic & Rubber Machinery

  

Tajwańskie maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy cieszą się międzynarodową renomą, a według Global Trade Atlas, wartość eksportu tego przemysłu w roku 2020 wyniosła 899,53 mln USD. Czyni to Tajwan szóstym największym eksporterem na świecie.

[...]

Centrum laboratoryjne Corona i Plasma - Poprawa produktywności i opracowanie nowych produktów

Obróbka powierzchni przeszła długą drogę przez 70 lat, odkąd Verner Eisby, założyciel Vetaphone, wynalazł i rozwinął technikę znaną obecnie na całym świecie jako koronowanie. Popyt na rynku doprowadził do ewolucji nowych farb, lakierów i podłoży, obróbka powierzchni została udoskonalona i lepiej dostosowana do dzisiejszych złożonych wymagań rynku, na którym stale rośnie popyt na opakowania z nadrukiem na folii i filmach.

[...]

Polimery Police z partnerami finansowymi projektu

Coraz bliżej podpisania umów na finansowanie projektu.

Zarząd Grupy Azoty Polyolefins S.A. („Spółka”) podpisał listy mandatowe (commitment letters) z polskimi i międzynarodowymi instytucjami finansowymi potwierdzające złożenie ofert finansowania dłużnego dla projektu „Polimery Police”.

[...]